flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Механізми використання

 Механізм використання TAIEX

   З метою унормування використання інструменту TAIEX, органами державної влади України та вироблення системного підходу до програмування зазначеного інструменту, постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 р. № 316 було затверджено Порядок підготовки та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX.
   З особливостями використання Порядку підготовки та виконання плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках ТАІЕХ можна ознайомитись тут.
 
ПІДГОТОВКА ТА РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАХОДІВ TAIEX
   1. Подача заявок
   ТАІЕХ – це інструмент, в основі якого лежить запит на певний вид допомоги. З метою отримання допомоги в рамках ТАІЕХ необхідно подати на розгляд до Адміністративного офісу програми Twinning заповнену аплікаційну форму ТАІЕХ – заявку за адресою: taiex@center.gov.ua. Заявка ТАІЕХ заповнюється англійською мовою. Три форми заявок (проведення семінару, експертної місії чи навчального візиту) можна знайти:
   на Інтернет-сторінці TAIEХ Європейської Комісії (розділ: Application forms)
   на сторінці TAIEХ веб-сайту Центру (розділ: Аплікаційні форми)
   При подачі заявки важливо враховувати те, що допомога, про яку ви просите, повинна відповідати пріоритетам, визначеним Планом дій Україна – Європейський Союз, та програмними документами між Україною та ЄС. Також слід вказувати відповідне законодавство Європейського Союзу, до якого відноситься заявка. Обов’язковою вимогою є те, що запит на отримання допомоги у рамках ТАІЕХ не повинен дублювати існуючі проекти технічної допомоги ЄС.
   Якість підготовленої заявки ТАІЕХ (всі пункти заповнені належним чином, в програмі заходу чітко висвітлені питання відповідно до потреб бенефіціара, зміст заходу стосується законодавства ЄС) збільшує шанси у прийнятті позитивного рішення Європейською Комісією щодо тієї чи іншої заявки ТАІЕХ.
2. Оцінка заявок
   Адміністративний офіс програми Twinning розглядає та перевіряє подані заявки ТАІЕХ, надсилає їх Європейській Комісії або повертає потенційному бенефіціару на доопрацювання.
   Остаточне рішення щодо тієї чи іншої заявки ТАІЕХ приймається Відділом інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення, відповідальним за реалізацію інструменту ТАІЕХ.
   Відповідь стосовно прийнятого рішення щодо поданої заявки ТАІЕХ надходить після проведення зазначеного етапу консультації. З моменту подачі заявки, в середньому, необхідно 8 тижнів для відправлення експертів та 12 тижнів для організації семінару.
3. Отримання контакту
   Коли рішення стосовно поданої заявки ТАІЕХ (заявка прийнята або відхилена) прийняте, група ТАІЕХ, відповідальна за сферу політики, до якої відноситься заявка, надсилає електронною поштою відповідне повідомлення.
   Відділ інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення має наступні сфери діяльності і групи:
   внутрішній ринок (INT MARKT)
   сільське господарство (AGRI);
   свобода, безпека та юстиція (JHA);
   навколишнє середовище, енергетика і транспорт (INFRA).
   З моменту прийняття заявки TAIEX, співробітник Відділу інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення та контактна особа від бенефіціару (співорганізатор) несуть відповідальність за проведення підготовки й організації заходу ТАІЕХ. Співорганізатор отримує повідомлення електронною поштою з поясненнями що ТАІЕХ організовує і яка відповідальність лежить на бенефіціарі.
   Належна комунікація між представником Європейської Комісії та співорганізатором – запорука успішного проведення заходу ТАІЕХ!
   Керівництво для співорганізаторів та учасників заходів ТАІЕХ:
   Guidelines for TAIEX Сo-Organiser
   TAIEX Giude for Participants
   Для проведення семінару у рамках ТАІЕХ співорганізатор повинен скласти програму з чітко визначеною експертизлю. Співорганізатор також несе відповідальність за запрошення учасників та місцевих доповідачів на семінарі. Важливою також умовою є внесення учасників семінару ТАІЕХ в Job Card System Import Tool (електронна база даних учасників). ТАІЕХ не забезпечує роздатковими матеріалами учасників семінару.
   У випадку проведення навчальної поїздки або експертної місії співорганізатор відбирає учасників заходу ТАІЕХ (максимум 3 особи беруть участь у навчальній поїздці, мінімум 5 беруть участь в експертній місії). Співорганізатори за власним бажанням можуть брати участь у відборі експертів: якщо бенефіціар знає експерта чи базову організацію, від якої бажає отримати експертизу, про це необхідно вказати в бланку заявки ТАІЕХ. Оскільки ТАІЕХ відповідає за кінцевий відбір експертів, всі сторони повинні остаточно погодити кандидатуру експерта.
4. Матеріально-технічне забезпечення
   Після визначення дати проведення заходу ТАІЕХ та експертів, ТАІЕХ направляє відповідний документ зовнішньому постачальнику послуг – IBF. На сьогодні, IBF є підрядною компанією, з якою Відділ інституційного розвитку Генерального директорату Європейської Комісії з питань розширення вкладає договір. IBF відповідає за організацію всього матеріально-технічного забезпечення (переміщення, розміщення, приміщення для проведення засідання, у разі необхідності переклад і т. д.) і здійснює плату за наведені форми сприяння.
   ТАІЕХ організовує близько 1600 заходів на рік. У зв’язку з цим, дуже важливим є дотримання термінів. Це в першу чергу стосується подачі списків учасників семінарів. У разі недотримання термінів може виникнути потреба у перенесенні або скасуванні заходу.
   ТАІЕХ покриває наступні витрати на проведення заходів:
   Семінари/конференції (за участю однієї чи декілька країн): місце проведення заходу, технічне обладнання для приміщення (у випадку, коли організація-бенефіціар не може забезпечити належне приміщення на власній території), транспортні витрати і витрати на готель; добові та фінансову компенсацію для експертів; витрати за проживання учасникам заходу, які проживають на відстані дальше 100 км від місця проведення заходу, а також витрати, пов’язані з переїздом учасників, які проживають дальше 400 км; переклад, перерви на каву й обід. Детальнішу інформацію про умови організації семінару/конференції у рамках ТАІЕХ можна знайти у Керівництві для співорганізаторів.
   Відрядження експертів (відрядження експерта до організації-бенефіціара з метою передачі знань та досвіду): переміщення та проживання експерта, добові, фінансову компенсацію, переклад при необхідності.
   Навчальні поїздки (поїздки учасників організації-бенефіціара до приймаючої організації країни – члена ЄС): переміщення і проживання учасників, добові. Детальнішу інформацію про умови участі у навчальній поїздці у рамках ТАІЕХ можна знайти у Керівництві для учасників.
5. Проведення оцінки після заходу
   Після проведення заходу ТАІЕХ всіх учасників та експертів просять дати оцінку корисності проведеного сприяння. Це важливо у зв’язку з постійним удосконаленням ТАІЕХ. Для цього експертам та учасникам семінару чи відрядження, навчальної поїздки направляється автоматичне повідомлення електронною поштою, до якого прикріплений запитальник, який допомагає ТАІЕХ оцінити якість проведеного заходу.
   Команда ТАІЕХ Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу бажає успіхів у ефективному проведенні заходів ТАІЕХ та висловлює готовність у наданні відповідної методично-консультаційної допомоги!