flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Наказ Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 лютого 2009 року N 366/5/26

Про внесення змін до Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень

Наказ Міністерства юстиції України,
Державної судової адміністрації України
від 27 лютого 2009 року N 366/5/26

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
3 березня 2009 р. за N 194/16210

Відповідно до статті 16 Закону України "Про міжнародні договори України", статей 119, 126 Закону України "Про судоустрій України", статті 80 Закону України "Про міжнародне приватне право", у зв'язку з запровадженням безпосередніх зносин органів юстиції України з іноземними установами юстиції на підставі статті 5 Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року та Протоколу до неї 1997 року НАКАЗУЄМО:

1. Внести до Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України від 27.06.2008 N 1092/5/54, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 02.07.2008 за N 573/15264, такі зміни:

1.1. В абзаці першому пункту 4.8 цифри "4.6" замінити цифрами "4.7".

1.2. У пункті 8.3 слова "до Мін'юсту" виключити;

доповнити пункт новим абзацом такого змісту:

"Доручення судів, які стосуються вручення документів або виконання процесуальних дій у цивільних справах, а також документи за результатами їх опрацювання Головне управління юстиції надсилає безпосередньо до уповноважених територіальних органів держав, зазначених в абзаці другому пункту 8.2 цієї Інструкції. У разі, якщо визначити належний іноземний орган неможливо, Головне управління юстиції надсилає доручення центральному органу відповідної держави.".

2. Департаменту міжнародного приватного права та міжнародної правової допомоги Міністерства юстиції України (Шевченко К. Г.):

2.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 N 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).

2.2. Довести цей наказ до відома начальника Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, начальників головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

3. Управлінню організаційно-аналітичної роботи, документування та контролю Державної судової адміністрації України (Бровко Т. В.) після проведення державної реєстрації довести наказ до відома голів місцевих та апеляційних судів.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра юстиції України Лутковську В. В. та на заступника Голови Державної судової адміністрації України Капустинського В. А.

 

Міністр юстиції України 

М. В. Оніщук 

Голова Державної судової
адміністрації України 

 
І. І. Балаклицький