flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

РЕГЛАМЕНТ турніру з міні-футболу серед суддів, працівників судів, інших органів та установ системи правосуддя із розіграшу Кубка "Феміди"

 

Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Мета Регламенту

Метою Регламенту є визначення принципів організації та проведення турніру із міні-футболу серед суддів, працівників судів, інших органів та установ системи правосуддя із розіграшу Кубка "Феміди", який приурочений до Дня працівників суду, а також встановлення норм і правил щодо врегулювання відносин між командами – учасницями турніру, гравцями та арбітрами на основі створення системи прав, обов’язків і встановлення відповідальності.

Регламент турніру затверджується Організаційним комітетом.

Стаття 2. Завдання Регламенту

Завданнями Регламенту є:

проведення змагань відповідно до Положення про проведення спортивних змагань з міні-футболу серед суддів, працівників судів, інших органів та установ системи правосуддя із розіграшу Кубка "Феміди" (далі – Положення);

установлення порядку здійснення управління й контролю за організацією та проведенням цих спортивних змагань.

Стаття 3. Мета та завдання змагань

Метою спортивних змагань із міні-футболу серед суддів, працівників судів, інших органів та установ системи правосуддя є:

пропаганда активного способу життя, підвищення ролі фізичної культури й спорту, організація активного відпочинку та зміцнення здоров’я;

визначення під час змагань кращих команд та гравців.

Стаття 4. Управління змаганнями

Проведення змагань відбувається під патронатом Ради суддів України та Державної судової адміністрації України.

Безпосереднє керівництво організацією й проведенням змагань із розіграшу Кубка "Феміди" здійснюється Організаційним комітетом турніру з міні-футболу серед суддів, працівників судів, інших органів та установ системи правосуддя із розіграшу Кубка "Феміди" (далі – Організаційний комітет).

Стаття 5. Учасники змагань

До участі в турнірі з міні-футболу серед суддів, працівників судів, інших органів та установ системи правосуддя із розіграшу Кубка "Феміди" допускаються всі бажаючі команди судів, інших органів та установ системи правосуддя, які вчасно подали заявку до Організаційного комітету, а також зобов’язуються дотримуватися норм Положення, Регламенту та виконувати рішення Організаційного комітету.

У турнірі беруть участь команди установ судів, інших органів та установ системи правосуддя:

команди формуються за рахунок суддів, державних службовців, працівників патронатної служби та (або) обслуговуючого персоналу, за виключенням працівників Національної школи суддів України;

допускається створення збірних команд шляхом об’єднання кількох судових установ;

збірні команди створюються в разі представлення в одній команді не менше двох працівників різних судових установ, така команда не може носити назву однієї з об’єднаних установ;

до складу команд входять судді, державні службовців працівники патронатної служби та (або) обслуговуючий персонал, за виключенням працівників Національної школи суддів України.

 

Розділ II. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

Стаття 6. Оформлення заявкової документації на участь у змаганнях

Команди судів, інших органів та установ системи правосуддя, які виявили бажання взяти участь у змаганнях із розіграшу Кубка "Феміди" та подали заявку на участь в ньому, до початку турніру повинні подати до Організаційного комітету заявочний лист (додаток 1), підписаний керівником (представником) команди.

У заявочний лист команди включається не менше десяти гравців.

До заявочного листа команд учасниць на кожного гравця або команду в цілому додається: для державних службовців, працівників патронатної служби та обслуговуючого персоналу – довідка(и) з місця роботи, видана структурним підрозділом відповідальним за кадрову роботу у відповідному суді, іншому органі та установі системи правосуддя (із зазначенням дати прийняття на посаду), а також ксерокопію посвідчення та паспорта громадянина України кожного гравця; для суддів – довідка(и) з місця роботи та копія паспорта громадянина України або службового посвідчення; для працівників Національної школи суддів України – ксерокопія паспорта громадянина України та копія наказу про зарахування до штату.

Прізвище, ім’я та по батькові, дата народження гравця команди в заявочному листі повинні відповідати даним, що подані відповідно до частини 3 цієї статті.

Заявочний лист, оформлений належним чином, та всі належні документи згідно зазначеного переліку у регламенті, подаються не пізніше дня першої гри згідно з турнірною таблицею.

Відповідальність за правильність оформлення поданих заявкових документів несе керівник (представник) команди.

Стаття 7. Вимоги до команд

У змаганнях беруть участь  команди судових установ визначених у Положенні.

Стаття 8. Вимоги до гравців

У міні-футбольному турнірі з розіграшу Кубка "Феміди" мають право брати участь:

професійні судді;

державні службовці та працівники патронатної служби, які зараховані до штату суду, іншого органу, установи системи правосуддя не пізніше ніж за один день до розміщення на веб-порталі "Судова влада України" оголошення про початок подачі заявок на участь у турнірі;

працівники які призначені на посади обслуговуючого персоналу судів, інших органів та установ системи правосуддя зараховані за основним місцем роботи до штату цієї установи не пізніше ніж за шість місяців до розміщення на веб-порталі "Судова влада України" оголошення про початок подачі заявок на участь у турнірі;

працівники які працювали в ліквідованих судах та призначені/переведені в новоутворені суди на посади обслуговуючого персоналу судів, інших органів та установ системи правосуддя;

працівники Національної школи суддів України, зараховані за основним місцем роботи до штату цієї установи не пізніше ніж за шість місяців до розміщення на веб-порталі "Судова влада України" оголошення про початок подачі заявок на участь у турнірі;

слухачі Національної школи суддів України, які до початку спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді працювали в судах, інших органах та установах системи правосуддя.

До участі в турнірі не допускаються особи, які мають медичні протипоказання щодо фізичних навантажень.

Стаття 9. Вимоги до ігрової форми (екіпірування) гравців

Ігрова форма гравця складається з футболки (манишки), шортів (спортивних штанів), гетрів та взуття.

Колір футболок (манишок) польових гравців команди повинен бути схожим за своєю кольоровою гамою й не збігатися з кольором футболок (манишок) команди суперника.

Кольори, футболок (манишок) польових гравців команд, які грають між собою, не повинні збігатися між собою. Якщо кольори футболок (манишок) команд суперниць співпадають, питання заміни футболок (манишок) вирішується шляхом переговорів капітанів команд. У разі недосягнення узгодженості це питання вирішується жеребом.

Кольори футболок (манишок) гравців команди, які грають між собою, не повинні збігатися з кольорами футболок арбітрів. Якщо кольори футболок (манишок) арбітрів співпадають із кольорами футболок футболістів (крім воротаря), змінювати футболки повинні арбітри.

Гравець, який є професійним суддею під час безпосередньої участі у змаганнях повинен носити на лівій руці пов’язку, яка відрізняє його від решти  гравців команди за яку він грає.

Гравець, який є державним службовцем старше 28 років під час безпосередньої участі в змаганнях повинен носити на правій руці пов’язку, яка відрізняє його від решти гравців команди за яку він грає.

Не допускається участь гравця у бутсах із металевими шипами.

 

Стаття 10. Порядок проведення змагань

Змагання проводяться за "Правилами гри у футзал" зі змінами та доповненими, прийнятими ФІФА в частині, що не суперечать цьому Регламенту.

Змагання проводиться за системою розіграшу, визначеною Організаційним комітетом, після закінчення терміну на подання заявок про участь у турнірі.

Календар змагань складається Організаційним комітетом після жеребкування.

Зміни до календаря змагань можуть бути внесені за рішенням Організаційного комітету у виняткових випадках. Команда, яка бажає перенести гру звертається до секретаря Організаційного комітету з відповідним клопотанням, що повинне бути невідкладно вирішено з повідомленням про прийняте рішення представників команд.

До заявки гравців чи зміна складу гравців включених до заявочного листа після початку турніру не допускаються.

Команди несуть усі витрати, пов’язані з їх участю у змаганнях.

Стаття 11. Умови проведення матчів

Матчі провадяться по два тайми по 20 хвилин "брудного" часу кожний з 5-ти хвилинною перервою.

Матчі проводяться за схемою (6+1) – шість гравців у полі та один воротар.

Безпосередньо в грі під час матчів за команду на полі повинні постійно перебувати не менше двох професійних суддів, або не менше трьох гравців віком не молодше 30 років. Якщо на ігровому полі під час матчу в грі за команду безпосередньо бере участь один професійний суддя то з ним на полі повинні постійно перебувати не менше двох  гравців цієї команди віком не молодше 30 років, при цьому замінити у грі його має право лише інший професійний суддя чи гравець віком не молодше 30 років.

Під час матчу кількість замін не обмежена, зворотні заміни допускаються.

М'яч для ігор – № 5.

Розміри ігрового поля: довжина 45 метрів, ширина 22,5 метри.

Стаття 12. Порядок проведення матчів

Керівники (представники) команд зобов'язані не пізніше ніж за 10 хвилин до початку матчу заповнити протокол матчу (додаток 2), внести до нього прізвища та ініціали гравців, які будуть брати участь у грі.

Гравці команд, прізвище яких не внесено до протоколу матчу, не мають права брати участь у матчі.

Якщо протягом 10 хвилин після визначеного часу початку матчу команда не вийшла на поле, то вважається, що ця команда не з’явилася на матч.

На вимогу керівника (представника) команди суперниці чи члена Організаційного комітету, гравці команди зобов’язані пред’явити посвідчення працівника суду, іншого органу, установи системи правосуддя перед початком матчу та після його завершення.

Відсутність посвідчення чи паспорта громадянина України працівника суду, іншого органу, установи системи правосуддя або уникнення від його пред’явлення гравцем команди, відсутність гравця, що брав участь у матчі є підставою для зарахування команді технічної поразки.

Під час матчу гравці команд зобов’язані дотримуватись вимог Правил гри та виконувати рішення арбітрів. Неспортивна, некоректна чи недисциплінована поведінка на полі недопустима й повинна бути предметом розгляду Організаційного комітету не пізніше трьох днів з дня виявлення.

Після матчу член Організаційного комітету, арбітр і керівники (представники) команд зобов'язані належним чином закінчити оформлення протоколу матчу.

Арбітр вносить до протоколу матчу дані щодо гравців, які забили голи чи до яких були застосовані дисциплінарні стягнення, указує про наявність чи відсутність у нього зауважень до гри, в тому числі щодо поведінки гравців, керівників (представників) команд, вболівальників, після чого підписує протокол.

Керівники (представники) команд зобов'язані перевірити правильність внесення арбітром даних до протоколу матчу та в разі необхідності вказують у протоколі зауваження до матчу чи вносять запис про подання протесту, коротко викласти його зміст, після чого підписують протокол. 

Протокол матчу останнім підписує член організаційного комітету, попередньо вказавши на відсутність протягом установленого Регламентом часу протестів команд суперниць чи виклавши свої зауваження щодо матчу.

Стаття 13. Арбітраж

Матчі судяться арбітрами, визначеними Організаційним комітетом.

 

Стаття 14. Порядок визначення переможців у матчах

Переможцем визнається команда, яка забила більшу кількість голів у ворота суперника під час матчу, що зараховані арбітром та внесені до протоколу матчу. На груповому етапі турніру допускається закінчення матчів із нічийним результатом.

У разі нічийного результату в усіх матчах стадії плей-офф надається додатковий час (два тайми по 5 хвилин кожний). При нічийному результаті після додаткового часу пробивається серія з 8-ми метрових ударів згідно з Правилами гри у футзал.

За неявку команди на матч групового етапу турніру без поважної причини їй за рішенням Організаційного комітету зараховується технічна поразка (0:3), команді-суперниці – технічна перемога (3:0).

Якщо обидві команди не з’явилися на матч групового етапу турніру без поважних причин за рішенням Організаційного комітету, їм зараховується технічна поразка (0:3).

Команді, яка не з’явилася на матч фінального етапу турніру без поважних причин, за рішенням Організаційного комітету зараховується поразка.

Команда, яка повторно не з’явилася на матч без поважної причини, за рішенням Організаційного комітету знімається з турніру.

У разі якщо команда, яка знята зі змагань, провела половину й більше матчів у груповому етапі, їй за рішенням Організаційного комітету зараховуються технічні поразки в матчах, які залишились із рахунком (0:3), а командам-суперницям зараховуються перемоги – (3:0); якщо менше половини матчів, результати матчів за участю цієї команди анулюються.

У разі припинення матчу групового етапу арбітром із вини однієї з команд їй за рішенням Організаційного комітету зараховується технічна поразка з рахунком (0:3). Якщо рахунок відповідного матчу на момент припинення вищий, ніж (3:0) на користь команди, якій зараховується перемога, то зберігається більш високий результат. Якщо такий матч припинений з вини обох команд, то обом командам зараховується технічна поразка з рахунком (0:3).

У разі припинення матчу фінального етапу арбітром із вини однієї з команд їй за рішенням Організаційного комітету зараховується технічна поразка. Якщо такий матч припинений з вини обох команд, то обом командам зараховується технічна поразка.

Якщо в матчі групового етапу турніру брав участь гравець, якого: відсторонено від участі в турнірі; дискваліфіковано відповідно до Регламенту; не внесено до протоколу матчу; командою порушено правило встановлене пунктами 4, 5 статті 12 цього Регламенту, то команді за рішенням Організаційного комітету зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0). Якщо такі порушення допущені у матчі групового етапу турніру обома командами, то таким командам зараховуються технічні поразки (0:3).

Якщо в матчі фінального етапу турніру брав участь гравець, якого: відсторонено від участі в турнірі; дискваліфіковано відповідно до Регламенту; не внесено до протоколу матчу; командою порушено правило встановлене пунктами 4, 5 статті 12 Регламенту, то команді за рішенням Організаційного комітету зараховується технічна поразка, а команді-суперниці технічна перемога. Якщо такі порушення допущені у матчі фінального етапу турніру обома командами, то таким командам зараховуються технічні поразки.

Якщо в матчі групового етапу турніру внаслідок вилучення арбітром гравців із гри на полі залишилося двоє гравців команди, то матч припиняється арбітром, такій команді за рішенням Організаційного комітету зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0). Якщо рахунок відповідного матчу на момент припинення вищий, ніж (3:0) на користь команди, якій зараховується перемога, то зберігається більш високий результат.

Якщо в матчі фінального етапу турніру внаслідок вилучення арбітром гравців із гри на полі залишилося двоє гравців команди, то матч припиняється арбітром, такій команді за рішенням Організаційного комітету зараховується технічна поразка, а команді-суперниці технічна перемога.

Команді, за яку безпосередньо грав гравець, заявлений із порушенням вимог Регламенту чи не заявлений узагалі, за рішенням Організаційного комітету знімається з Турніру та позбавляється права брати участь у Турнірі наступного року.

Команді, яка порушила вимоги пунктів 5, 6 та 7 статті 9, пункту 3 статті 11 цього Регламенту за рішенням арбітра пробивається 8-ми метровий удар. Під час гри клопотання про виконання стандарту перед арбітром має право порушити представник команди суперниці або Організаційного комітету. Після виконання стандарту гра продовжується за рішенням арбітру лише після усунення порушень Регламенту. У випадку, якщо матч не розпочато на протязі п’яти хвилин після виконання стандарту арбітр припиняє матч.

Стаття 15. Визначення місць

У груповому етапі змагань місця команд визначаються за більшою кількістю турнірних очок, набраних ними за підсумками всіх ігор. За перемогу в матчах команді нараховується три очки, за нічию – одне очко, за поразку очки не нараховуються.

У всіх випадках у разі рівності очок у двох або більше команд перевага надається команді, яка:

а) має кращі показники в матчах між собою:

- кількість очок;

- кількість перемог;

- різниця забитих та пропущених м’ячів;

б) краща різниця забитих і пропущених м’ячів у всіх матчах;

в) найбільша кількість забитих м’ячів у всіх матчах;

г) жереб.

У фінальному етапі турніру місця команд визначаються залежно від досягнутих результатів у матчах "плей-офф".

Стаття 16. Маніпулювання результатом матчу

Матч, результат якого викликає сумнів у керівника (представника) команди, які його зіграли, чи членів Організаційного комітету щодо дотримання командами-суперницями принципів спортивної боротьби, розглядається Організаційним комітетом на підставі представлених у повному обсязі обґрунтованих матеріалів.

Стаття 17. Порядок подання та розгляд протесту

Протест може бути поданий тільки керівником (представником) команди впродовж 10 хвилин після закінчення матчу шляхом внесення відповідного запису до протоколу матчу.

Протест на безпосередню участь у грі гравця, якого: відсторонено від участі в матчах, у процесі матчу вилучено, не внесено до протоколу матчу, заявлено з порушенням вимог Регламенту чи не заявлено взагалі, а також щодо маніпулювання результатами матчу, може бути подано до наступного туру.

Не пізніше 12 години наступного дня команда, яка порушила протест, повинна подати до секретаря Організаційного комітету його письмове обґрунтування, який протягом однієї години забезпечує направлення письмового обґрунтування зацікавленим особам.

Не пізніше 17:00 цього дня Команда щодо якої порушено протест зобов’язана  подати секретарю Організаційного комітету письмові заперечення на протест.

Протест може бути поданий на факти, пов’язані з недотриманням Правил гри або порушеннями Регламенту.

Несвоєчасно поданий протест до розгляду не приймається. Протест не може бути поданий на:

а) призначення (не призначення) вільного, штрафного або 8-ми метрового удару;

б) визначення (не визначення) виходу м’яча за межі майданчика і надання права введення м’яча в гру;

в) зараховане або не зараховане взяття воріт;

г) попередження або вилучення футболіста з майданчика.

Не розглядається протест від команди, якщо в подальшому не надано його письмового обґрунтування.

Обов’язок по спростуванню доводів протесту покладається на команду щодо якої він порушений.

Після отримання обґрунтованого протесту, команда щодо якої він порушений протягом 3-х годин, але не пізніше ніж 17:00 цього дня, зобов’язана подати секретарю Організаційного комітету письмові заперечення на протест з посиланням на докази, які повинні бути наданні Організаційному комітету на момент вирішення протесту.

Не подання у визначений строк письмових заперечення на протест є підставою для визнання протесту обґрунтованим та його задоволення.

Протест розглядає Організаційний комітет не пізніше однієї доби від дати подання письмового обґрунтування.

Член Організаційного комітету не може брати участь у розгляді протесту та підлягає відводу (самовідводу), якщо мають місце обґрунтовані підстави для сумніву в його неупередженості, зокрема він є працівником, керівником (представником) чи гравцем команди  судової установи, яка є зацікавленою стороною у вирішенні протесту.

Рішення Організаційного комітету за наслідками розгляду протесту приймається колегіально. Зацікавлені особи повідомляються про прийняте рішення невідкладно. 

Команда, яка подала протест, несе відповідальність за достовірність та об’єктивність викладених у ньому відомостей. У разі викладення в протесті недостовірних чи викривлених відомостей. Організаційний комітет має право застосувати до команди чи особи, яка його порушила дисциплінарні санкції.

За зверненням керівника (капітана) команди та (або) члена Організаційного комітету, з метою перевірки доводів викладених у заявах, скаргах команд-учасниць, Організаційний комітет має право звернутися до територіальних управлінь ДСА України.

 

Розділ IІІ. ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ ТА ПОРЯДОК ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

Стаття 18. Відповідальність команд, керівників (представників) команд, гравців та арбітрів

Гравці, які беруть участь у змаганнях, зобов’язані виконувати всі вимоги Регламенту, проявляючи при цьому дисциплінованість, організованість, повагу один до одного та глядачів.

Команда несе відповідальність за поведінку своїх гравців, за втручання в дії та некоректні вислови на адресу арбітрів, гравців іншої команди чи глядачів матчів.

Команда несе відповідальність за поведінку своїх глядачів (вболівальників команди).

Керівники (представники) команд несуть відповідальність за правильність оформлення заявочних документів, правдивість внесених до них відомостей, а також порушення командою вимог Регламенту, зокрема: за допущення до безпосередньої участі в турнірі гравців, які не відповідають вимогам статті 8 Регламенту; порушення абзацу третього статті 11 Регламенту; некоректної чи неспортивної поведінки гравців команди.

Гравці несуть відповідальність за дотримання вимог Регламенту, Правил гри, а також за недотримання коректної чи спортивної поведінки.

Арбітри несуть відповідальність за допущення неякісного, неупередженого чи необ’єктивного суддівства матчів відповідно до вимог, установлених Регламентом.

За порушення вимог Регламенту та інших нормативних документів до команд, керівників (представників) команд, гравців та арбітрів застосовуються дисциплінарні санкції.

Стаття 19. Види дисциплінарних санкцій

До команд застосовуються дисциплінарні санкції у вигляді попередження, зарахування технічної поразки, зняття з турніру, позбавлення права брати участь в турнірі.

У разі не виконання командою вимоги абзацу п’ятого статті 6 даного регламенту команді-учасниці зараховується технічний програш.

До керівників (представників) команд застосовуються дисциплінарні санкції у вигляді попередження, усунення від участі в турнірі.

До гравців під час матчу застосовуються дисциплінарні санкції у вигляді усного попередження, попередження (жовта картка) або вилучення (червона картка). Також до гравців за рішенням Організаційного комітету можуть бути застосовані дисциплінарні санкції у вигляді попередження, дискваліфікації та відсторонення від участі в турнірі.

До арбітрів застосовується дисциплінарне стягнення у вигляді відсторонення від участі в турнірі.

Стаття 20. Застосування дисциплінарних санкцій

Питання про застосування дисциплінарних стягнень до команд, керівників (представників) команд, гравців чи арбітрів вирішується Організаційним комітетом колегіально протягом однієї доби з моменту його порушення. 

Підставою для застосування дисциплінарних санкцій є рішення Організаційного комітету за наслідками розгляду протесту чи заяв керівників (представників) команд або члена Організаційного комітету щодо застосування дисциплінарних стягнень.

Про прийняте Організаційним комітетом рішення керівники (представники) команд повідомляються невідкладно.

У разі порушення командою, керівником (представником) команди, гравцем, вболівальниками чи арбітром положень Регламенту, за яке передбачено застосування конкретного виду дисциплінарної санкції, Організаційний комітет не має права на застосовування до порушника іншого виду відповідальності.

Відповідно до Правил гри тільки арбітр має право застосовувати дисциплінарні санкції до гравців під час матчу у вигляді усного попередження, попередження (жовта картка) або вилучення (червона картка).

Стаття 21. Облік дисциплінарних санкцій, що застосовуються арбітром

Команда зобов’язана самостійно вести облік дисциплінарних санкцій, що застосовуються арбітром (жовтих та червоних карток), отриманих гравцями, і несе за це відповідальність. Облік дисциплінарних санкцій у вигляді усних попереджень не проводиться.

Гравець, якого арбітром вилучено з гри (червона картка), вилучається до кінця матчу та автоматично дискваліфікується на наступну (чергову) гру команди.

Застосування арбітром під час матчу до гравця двох попереджень (жовтих карток) тягне його вилучення до кінця матчу (червона картка) та автоматичну дискваліфікацію на наступну (чергову) гру команди.

 

Розділ ІV. НАГОРОДЖЕННЯ

Стаття 22. Умови та порядок нагородження

Нагородження переможця турніру, команд, що зайняли друге та третє місця, а також гравців, які відзначені в особистих номінаціях, відбувається в урочистій обстановці.

Команда, яка здобула перемогу в турнірі, нагороджується Кубком "Феміди". Гравці команди, яка здобула перемогу в турнірі, нагороджуються відповідними медалями. Команди, що зайняли друге й третє місця в турнірі, нагороджуються медалями відповідних ступенів.

Гравці, які відзначились особистими досягненнями в номінаціях кращий польовий гравець, бомбардир та воротар, нагороджуються грамотами чи заохочувальними призами. 

Команда, що була активною в змаганнях, але не здобула перемоги, нагороджується спеціальним заохочуваним призом "За волю до перемоги".

Вболівальники команди, які була найактивнішими в підтримці своєї команди, нагороджуються дипломом "Краща команда підтримки".

Рішення про нагородження приймається Організаційним комітетом.

Розділ V. заключне положення

Стаття 23. Розгляд і вирішення спірних питань

Питання, не врегульовані Регламентом, вирішуються Організаційним комітетом у межах її повноважень, визначених Положенням.