flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Українсько-канадський Проект підтримки судової реформи (SJRP)

Українсько-канадський Проект підтримки судової реформи (SJRP) фінансується Урядом Канади через Міністерство міжнародних справ. Його метою є підсилення незалежності судової системи в Україні.

Проект фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. Проект розрахований на 4 роки. Розпочався у грудні 2016 року, триватиме до грудня 2020.

Реалізацією проекту займаються два канадських відомства: Національний суддівський інститут Канади (НСІ) та Офіс уповноваженого з федеральних судових справ Канади (ФСС).

Проект підтримки судової реформи забезпечує схему стратегічного партнерства між канадськими та українськими судовими установами для становлення сильної  та ефективної судової системи і судових процедур в Україні. У процесі реалізації Проекту канадські організації-виконавці тісно співпрацюють з українськими судами, а також установами, які здійснюють керування органами судочинства, призначають суддів, регламентують дисциплінарні процедури та займаються освітніми програмами. Проект забезпечує цим установам технічну підтримку та загальне сприяння для оптимізації функціонування судової системи України відповідно до міжнародних стандартів, зокрема шляхом обміну досвідом, адаптації актуальних робочих процедур експертами у сфері права та відповідними установами, а також залучення громадськості до цих процесів. Сприяючи кращому розумінню поставлених завдань (через діалог та обмін досвідом), визначенню сфер, які потребують оптимізації, та прогресу у здатності органів судочинства служити громадянам, цей канадсько-український проект має на меті вкоренити ефективні стандарти реалізації правосуддя відповідно до міжнародних вимог щодо прозорості, підзвітності та справедливості і таким чином підвищити рівень довіри суспільства до судової системи.

Проект передбачає трьох-компонентний підхід до підсилення і вдосконалення процедур в діяльності органів судочинства:

 (1) Розширення можливостей органів судочинства і відповідна допомога у сфері впровадження реформ, підтримка уніфікованого застосування законів у судовій системі, забезпечення відповідності процедури прийняття судових рішень міжнародним стандартам і принципам суддівської незалежності.

 (2) Забезпечення відповідності процедур, які стосуються відбору кандидатів у судді, дисциплінарних практик та комунікацій міжнародним стандартам, а також оптимізація можливостей для кар’єрного росту суддів та підвищення рівня прозорості, підзвітності органів суддівського врядування та самоврядування.

 (3) Оптимізація практик судового адміністрування шляхом розширення можливостей судових органів та запровадження більш ефективних процедур для гарантування уніфікованого рівня доступності правосуддя, оперативного реагування, дотримання принципів гендерної рівності та ефективного служіння громаді в українських судах. Відкрите залучення зацікавлених осіб, зокрема представників громадськості та ЗМІ, адвокатів та інших осіб до роботи судових установ та сфер судочинства для гарантування безперервного вдосконалення судової системи.

Керівник Київського офісу проекту Любомир Маркевич.