flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ознайомчий візит до Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків, утвореного в Офісі генерального прокурора України

03 лютого 2025, 12:29
31 січня 2025 року представники пілотних судів: Вишгородського районного та Ірпінського міського судів Київської області, Чернігівського районного суду Чернігівської області, Шевченківського районного суду міста Києва, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, її територіальних управлінь в Київській області та місті Києві відвідали Координаційний центр підтримки потерпілих і свідків, створений у 2024 році в Офісі генерального прокурора України.

 

 


Під час зустрічі керівниця Координаційного центру Вероніка Плотнікова ознайомила відвідувачів із організацією роботи Центру, його  структурою, особливостями проведення добору на посади координаторів та координаторок, навчанням працівників центру роботі із вразливими свідками, налагодженням комунікаційних зв’язків тощо.

 

 


Як зазначила пані Вероніка, основна місія Центру полягає в тому, щоб кожен потерпілий та свідок відчував себе в безпеці, отримував належну повагу та повну інформацію про свої права і доступні послуги,  володів актуальною інформацією щодо свого провадження, отримав психологічну підтримку для запобігання повторній віктимізації; а також, за потреби, був перенаправлений до відповідних служб психологічної, медичної та соціальної підтримки.

 

 

Офіс Генерального прокурора

 

Керівник другого відділу Координаційного центру Ростислав Поспєєв розповів як створювались дев’ять регіональних підрозділів Координаційного центру підтримки потерпілих і свідків. Більш детально ознайомив присутніх з роботою Координаційного Хабу у місті Бучі Київської області та Херсонського регіонального відділення.

 

   

                                                                                                        Офіс Генерального прокурора

 

Окрім цього, учасники візиту обговорили низку питань: особливості роботи з неповнолітніми; надання широкого спектру послуг потерпілим у кримінальних провадженнях, зокрема в частині психологічної підтримки; надання юридичної допомоги та інших соціальних послуг; взаємодії із державними органами і установами, громадськими організаціями та міжнародними партнерами.

Також для учасників зустрічі було організовано огляд приміщень Координаційного центру, де все продумано таким чином, щоб створити безпечне та комфортне середовище, із кабінетами для психологічного консультування та процесуальних інтерв'ю, а також кімнатами для дітей.

На завершення візиту Вероніка Плотнікова зазначила, що координатори Центру підтримки потерпілих і свідків та його регіональних підрозділів завжди готові  поділитися досвідом організації відповідних процесів, а у разі потреби, активно долучатимуться до реалізації проєкту запровадження у пілотних судах служб підтримки потерпілих і свідків у справах про воєнні злочини в Україні.