flag Судова влада України

У зв'язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі.

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У ДСА України внесли зміни до Інструкції з діловодства

26 березня 2021, 16:18

Державна судова адміністрація України наказом від 24 березня 2021 року №92 внесла зміни в Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України.

Як визначено наказом, зміни вносяться задля спрощення процедур завірення і видачі копій судових рішень та документів.

Зокрема, пункт 12 розділу ХІ доповнено абзацом другим такого змісту: "У разі якщо неможливо видати копію судового рішення в суді, який ухвалив судове рішення, така копія може бути виготовлена з ЄДРСР за заявою особи судом, якому визначено територіальну підсудність справ, або судом апеляційної інстанції за підсудністю встановленою законом" – ця норма є актуальною для громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та АР Крим.

Зазначимо, що до внесення таких змін  в Інструкцію, процедура отримання завірених рішень судів, які свого часу приймалися  на нині тимчасово окупованих територіях, була неможливою.

"Відтепер суди можуть завіряти копії судових рішень з Єдиного реєстру таких рішень. Відповідні зміни внесено до Інструкції з діловодства судів. Ці зміни особливо актуальні для засвідчення копій рішень тих судів, що залишилися на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей та АР Крим. До цього часу, оскільки матеріали справ цих судів залишилися на  тимчасово непідконтрольній Україні території, засвідчення копій рішень за цими справами було неможливим" - наголошує заступник Голови ДСА України Сергій Чорнуцький.

 З його слів, усі зміни, які вносяться в Інструкцію з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, мають на меті покращення доступу громадян до правосуддя і спрощення процедур отримання копій судових рішень.

Пресслужба ДСА України