flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ефективна команда - запорука ефективної роботи суду

28 травня 2021, 14:24

Тимчасово виконуючий обов’язки Голови Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков 28 травня 2021року у режимі відеоконференції взяв участь у конференції на тему "Розвиток суду через вдосконалення робочих процесів та посилення спроможності персоналу", організованій Проектом ЄС "Право – Justice" у рамках реалізації нової фази Ініціативи "Модельні суди".

У вітальному слові член Ради суддів України, суддя Верховного Суду Володимир Кравчук сказав, що для Ради суддів України важливим є саме масштабування позитивних інновацій судів. Пан Володимир закликав суди використовувати прогресивні методики, ділитись своїм досвідом та побажав експертам  Проекту ЄС "Право-Justice" не зупинятись і надалі опікуватись цими питаннями.

Олексій Сальніков подякував експертам Проекту ЄС "Право-Justice" за  організацію конференції на таку актуальну тему, адже процес управління потребує постійного вдосконалення та розвитку.  "Злагоджена ефективна команда та конкурентність на ринку праці, як правило, стають очікуваним результатом впровадження нових підходів в управлінні персоналом. Без перебільшення скажу, що мотивація може творити дива, адже вона зумовлює все – рівень навичок і вмінь, добрий настрій, швидкість та якість виконання завдань. Вмотивовані працівники апарату суду, розуміючи спільну мету, виконують посадові обов’язки на високому рівні, результатом чого є надання якісних судових послуг. Ефективний керівник уміє чітко й зрозуміло ставити завдання, а мотивуючи та контролюючи, враховувати індивідуальність кожного підлеглого. В наших судах багато керівників апаратів, які є ініціативними, прогресивними адміністраторами, готовими до змін лідерами", - сказав тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСА України.

Олексій Сальніков побажав всім учасникам конференції бути активними, а отримані сьогодні нові знання та досвід неодмінно застосовувати для формування ефективної команди суду.

"Ефективна команда апарату суду, взаємовідносини між працівниками, що базуються на довірі, безперечно, сприятимуть поліпшенню клієнтоорієнтованості суду. Наші експерти бачать, як багато в українських  судах ініціативних лідерів, готових до прогресивних змін.  Для нас важливим є поширення кращого як міжнародного, так і українського досвіду на всі суди України", - сказала у вітальному слові головна міжнародна експертка з питань судової реформи Проекту ЄС "Право-Justice" Анна Адамська-Галлант.

Також з вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор  Національної школи суддів України Володимир Мазурок.

Міжнародний експерт Проекту ЄС "Право-Justice" Ярослав Гвіздак виступив з презентацією на тему "Що робити і чого уникати при навчанні працівників суду".  Пан Ярослав закликав суди не боятись запроваджувати позитивну практику та інструменти з питань управління персоналом  з інших галузей, адаптувавши їх до своїх особливостей.

Про спроможність організації через побудову ефективної команди  учасникам конференції розповіла національна експертка Проекту ЄС "Право-Justice" Оксана Лесик. Під час презентації обговорено проблему позитивного іміджу державної служби та такі підходи формування ефективної команди як адаптація працівників, навчання, внутрішня комунікація, зворотній зв'язок.

Про основні функції апарату суду, його структуру та шляхи оптимізації розповів у своїй презентації начальник управління з питань персоналу ДСА України Олег Дробинський.

Дуже актуальною та цікавою була презентація голови Національного агентства України з питань державної служби Алюшиної на тему: "Реформування системи оплати праці державних службовців: коротко про основне". В учасників було багато запитань, на які відповідала пані Наталія.

Під час конференції представники судів розповіли присутнім про власний досвід  з питань кадрової політики та формування ефективної команди суду.

Довідково:

Проект ЄС "Право-Justice", який впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу, спрямований на консолідацію загальноєвропейських реформ у сфері юстиції. Проект, що об’єднує експертів із різних країн-членів ЄС, триватиме до кінця 2022 року. Основними напрямами роботи Проекту, серед іншого, є: надання допомоги державним органам України в процесі відновлення судової системи, добір нових суддів, створення Ради судової реформи, реформування реєстрів та електронного правосуддя тощо.

В межах Проекту ЄС "Право-Justice" реалізовується підкомпонент 2.3 "Модельні суди", який має на меті підвищення ефективності правосуддя, якості обслуговування клієнтів, покращення комунікації, підвищення безпеки та підтримку вразливих людей в українських судах. В шести модельних судах  заплановано впроваджувати кращий європейський досвід із судового адміністрування. Планується, що вдалий досвід модельних судів буде поширений на всі українські суди.

З березня по грудень  2021 року Проект реалізовує Нову фазу Ініціативи "Модельні суди", яка покликана об’єднати кращий міжнародний та український досвід, а також стати майданчиком для обміну добрими практиками, спрямованими на покращення доступності, клієнтоорієнтованості та безпеки судів. В березні Проектом оголошено конкурс на добір 50 судів, але зважаючи на велику кількість судів, які виявили бажання долучитись  до Ініціативи  прийнято рішення про збільшення кількості учасників нової фази Ініціативи "Модельні суди" до 70. Станом на 24 березня 2021 року в Україні 75 модельних судів (6 – які визначенні модельними в 2018 році, 69 – нова фаза Ініціативи). Крім того, до нової фази  Ініціативи учасником долучилась Національна школа суддів України.