flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ДСА України оприлюднила Загальний класифікатор спеціалізацій суддів та категорій справ зі змінами

12 серпня 2021, 16:14

12 серпня 2021 року Державна судова адміністрація України оприлюднила на вебпорталі «Судова влада України» Загальний класифікатор спеціалізацій суддів та категорій справ (зі змінами).

До цього часу редакція Класифікатора була відсутня у вільному доступі. З огляду на це, учасники судового процесу були позбавлені можливості отримати повні та правильні відомості про спеціалізацію суддів та категорій справ, які розглядаються у суді.

Раніше розміщені на вебпорталі окремі документи (накази ДСА України від 21.12.2018 року №622, від 10.10.2019 року №984, від 30.04.2020 року №209) значно ускладнювали сприйняття інформації про спеціалізацію суддів та категорії справ учасникам судового процесу, яким доводилося самостійно зіставляти першу редакцію Класифікатора та зміни до нього.  Це, соєю чергою, призводило, зокрема, до заявлення учасниками судових справ безпідставних відводів суддям у зв’язку з порушенням, на їх думку, порядку визначення складу суду для розгляду справи.

Віднині, завдяки унормуванню і систематизації відповідної інформації ДСА України значно спростила для громадян отримання відомостей про спеціалізацію суддів та категорії справ для усіх учасників судового процесу.

Банер з Класифікатором розміщено на головній сторінці вебпорталу «Судова влада України».

Пресслужба ДСА України