flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У ДСА України підбили проміжні підсумки роботи з цифровізації правосуддя

22 лютого 2022, 11:28

Проміжні результати роботи з цифровізації правосуддя та суміжних правових інститутів обговорювалися 17 лютого 2022 року  під час засідання робочої групи, що діє при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики і яку очолює народний депутат України Роман Бабій.

Під час зустрічі члени робочої групи обговорили поточний стан впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) та поправки до другого читання проєкту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання електронних адрес.

Позицію Державної судової адміністрації України з означених питань представив заступник Голови Сергій Чорнуцький. Заступник Голови ДСА України детально проінформував членів робочої групи про досягнуті результати в частині впровадження ЄСІТС за період з дати останнього засідання робочої групи.

Він зауважив, що найголовнішим у цьому напрямі – це, звісно, офіційний  запуск з 5 жовтня 2021 року трьох підсистем ЄСІТС: "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистема відеоконференцзв’язку. А також затвердження Вищою радою правосуддя Положення про їх функціонування.   

Сергій Чорнуцький вважає, що важливою передумовою для розробки наступних підсистем ЄСІТС є погодження в кінці минулого року Міністерством цифрової трансформації України галузевої програми інформатизації місцевих та апеляційних судів на 2022-24 роки, якою підтверджені кількісні й вартісні характеристики потреби судів у засобах інформатизації.

«Тобто, на сьогодні ми маємо повний комплект погодженої проєктної документації – галузеву програму інформатизації та техніко-економічне обґрунтування на побудову ЄСІТС, яке було підготовлено ще минулого року. Однак, на жаль, коштів на побудову ЄСІТС з 2019 року так і досі не передбачено», - підкреслив заступник Голови ДСА України.

Разом з цим, Сергій Чорнуцький інформував членів робочої групи, що в рамках договорів на супроводження діючих підсистем ЄСІТС, силами державних підприємств сфери управління ДСА вдалося значно розширити та вдосконалити функціонал Електронного суду та підсистеми відеоконференцзв’язку (в частині направлення документів сторонам процесу та отримання підтвердження про їх доставлення; перевірки наявності в особи електронного кабінету в ЄСІТС; фіксування перебігу судового засідання; розширення способів авторизації, тощо).

«Із нового, що ми зробили - запустили першу послугу з «Дією». У «Дії» зараз є інформація про час і дату судових засідань, які надходять, продовжуємо також подальше впровадження цих послуг в частині надсилання повісток, а наступна – це надсилання самих судових рішень», – інформував Сергій Чорнуцький.

Заступник Голови ДСА України також вкотре наголосив, що коштів для продовження робіт із побудови ЄСІТС на цей рік також не передбачено, тому в ДСА України активно вишукуються альтернативні джерела фінансування у тому числі й серед міжнародних партнерів, які наразі представлені Європейським інвестиційним банком та Світовим банком.

«У січні цього року т.в.о. Голови ДСА України Олексій Сальніков провів робочу зустріч зі Світовим банком, на якій дійшли попередньої згоди про можливість виділення коштів для потреб ЄСІТС. В подальшому ДСА України буде проведена робота й консультації з Міністерством фінансів для можливості започаткування проєкту зі Світовим банком», – сказав Сергій Чорнуцький.

Нагадаємо, що з вересня 2021 року також функціонує мобільний застосунок «єСуд», який є версією підсистеми «Електронний суд», адаптованої для використання за допомогою мобільних пристроїв (смартфонів, планшетів та інших мобільних девайсів). Зокрема, «єСуд» дозволяє:

- отримувати повістки та повідомлення про судові засідання;

- переглядати судові рішення та інші процесуальні документи по справі;

- переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті;

- переглядати з можливістю анулювання довіреностей та ордерів, які видав користувач.

Пресслужба ДСА України