flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Державна судова адміністрація України презентувала новий функціонал Електронного суду

08 квітня 2022, 12:00

7 квітня 2022 року в Державній судовій адміністрації України відбулась робоча нарада за участю т.в.о. Голови Державної судової адміністрації Олексія Сальнікова та в.о. директора державного підприємства "Центр судових сервісів" Андрія Слюсаренка.  

Керівник ДП "ЦСС" доповів, що підприємство у штатному режимі в умовах воєнного часу продовжує виконувати свої обов’язки та забезпечувати функціонування ЄСІТС, а також презентував нові функціональні можливості системи Електронний суд, які будуть доступні для користувачів Електронного суду з 8 квітня 2022 року.

Так, на виконання п. 29 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 підприємством реалізовано функціонал, який надає можливість користувачам надсилати документи до Електронних кабінетів інших учасників перед відправкою до суду з отриманням підтвердження (квитанції) про доставку таких документів.

У пункті 29 вищевказаного Положення, зокрема зазначається, що у разі подання до суду документів в електронній формі, учасник зобов'язаний у випадках, визначених процесуальним законодавством, надати доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

У випадку, коли інший учасник справи, відповідно до внесених ідентифікаційних даних про нього, має зареєстрований Електронний кабінет, функціонал Електронного суду в автоматичному режимі запропонує відправити матеріали до його Електронного кабінету та надасть суду та учаснику справи доказ надсилання до Електронних кабінетів інших учасників справи, поданих до суду документів. В іншому випадку засобами Електронного суду користувача інформують про відсутність в інших учасників справи зареєстрованого Електронного кабінету.

Підтвердження (квитанції) про доставку підписуються Кваліфікованим електронним підписом (КЕП) системи та відправляються з основним пакетом документів до суду як додатки. 

 

 

У підсумку наради очільник ДСА України Олексій Сальніков наголосив, що запровадження нового функціоналу Електронного суду є ще одним підтвердженням того, що спрощення доступу громадян та бізнесу до правосуддя є пріоритетним завданням розбудови ЄСІТС.

Щодо функціонала, то він буде найперше корисним для користувачів Електронного суду, зокрема, учасників справи - фізичних осіб, адвокатів, не тільки з огляду на те, що в умовах воєнного часу є досить проблемним використання звичайних засобів поштового зв'язку, а при цьому процесуальні норми передбачають надання суду підтвердження відправки документів сторонам, але й наголосив, що така можливість зекономить значні грошові кошти і час на відправлення поштової  кореспонденції  для сторін та суду. Використання даного функціоналу виключить  необхідність особистого візиту до поштового відділення та суду аби подати необхідні документи для початку розгляду тієї чи іншої справи. 

З огляду на те, що новий функціонал значно економить час та кошти, керівник ДСА України запропонував задля поширення інформації про новий функціонал розмістити на стартовій сторінці Електронного суду інформацію з проханням до громадян зекономлені на відправці матеріалів кошти, за можливості, спрямувати на підтримку Збройних Сил України.

Пресслужба ДСА України