flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Зміни до Кримінального кодексу України у зв’язку з військовою агресією РФ проти України

13 квітня 2022, 19:39

13 квітня 2022 року Національна школа суддів України у співпраці з Проєктом ОБСЄ "Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя" та Програмою USAID "Справедливість для всіх" провела усеукраїнський онлайн–семінар для суддів місцевих загальних та апеляційних судів "Зміни до Кримінального кодексу України у зв’язку з військовою агресією РФ проти України". Захід викликав велику зацікавленість серед суддів, оскільки у його роботі взяли участь понад 350 слухачів.

Відкрив роботу вебінару ректор Микола Оніщук, який подякував міжнародним партнерам за підтримку та сприяння у проведенні цього навчального заходу для суддів, а також представив викладача та програму вебінару. Ректор водночас відмітив, що Національна школа суддів України у ці непрості для нашої держави часи виступила універсальною площадкою не лише для проведення заходів навчального характеру, але й для  міжсуддівського діалогу з обміну досвідом щодо організації роботи судів в умовах військового стану.

Вебінар провів визнаний національний фахівець Микола Хавронюк, професор кафедри кримінального та кримінально-процесуального права факультету правових наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", директор з наукового розвитку і член правління Центру політико-правових реформ, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України.

Навчання проходило у сесійному форматі, у ході якого викладач докладно обговорив із суддями новели Загальної частини Кримінального Кодексу України, питання щодо колабораційної діяльності та заперечення агресії.

Крім того, лектор зосередив увагу слухачів на окремих питаннях щодо злочинів, пов’язаних з пропагандою, перетинанням кордону, розголошенням інформації та гуманітарною допомогою, а також поінформував про структурні зміни Кримінального Кодексу України в частині набрання чинності й особливості дії закону, термінології, кваліфікації, покарання, звільнення від кримінальної відповідальності та покарання.

У заключній частині вебінару проректор Наталія Шукліна підвела підсумки навчального дня та подякувала викладачу і суддям за активну роботу. Вона також наголосила, що усі слухачі, які долучилися до навчання, отримають електронні Сертифікати Національної школи суддів України.

За інформацією НШСУ Пресслужба ДСА України