flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представники ДСА України взяли участь у засіданні керівного комітету Проєкту ЄС «Право-Justice III»: результати співпраці

15 липня 2024, 15:10
Т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Максим Пампура та заступник Голови Державної судової адміністрації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леонід Сапельніков взяли участь у засіданні керівного комітету Проєкту ЄС «Право-Justice III». Це перший звіт третьої фази Проєкту ЄС «Право-Justice» з обговоренням підсумків співпраці міжнародних партнерів з органами влади у сфері юстиції та судової системи України.

 

 

 

 

Керівник компоненту «Судова реформа» Проєкту ЄС «Право-Justice» Володимир Чабан відзначив важливість Державної судової адміністрації України як бенефіціара та розповів про підтримку: «Ми надавали ДСА України експертні рекомендації з напрацювання нормативів кадрового, фінансового забезпечення. Було підготовлено велику частину звітів як національними так і міжнародними експертами з аналізом міжнародного досвіду. У партнерстві ми продовжуємо імплементовувати одну з наших флагманських ініціатив модельні суди. Також пріоритетним напрямом співпраці залишається діджиталізація та цифровізація правосуддя».

 

                                                   

 

У свою чергу, заступник Голови ДСА України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леонід Сапельніков, розповідаючи про спільні напрацювання, зазначив: «За підтримки Проєкту ЄС «Право-Justice» було проведено технічний аудит Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) і наразі здійснюється аудит функціональний. Технічний аудит дав змогу проаналізувати всі модулі ЄСІТС та зробити висновок про те, що більшість їх – технічно застарілі.

З метою вивчення проблем, пов’язаних із застарілими модулями, до аналізу було долучено фокус-групи та проведено опитування представників: Вищої ради правосуддя, Верховного Суду, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Державного підприємства «Інформаційні судові системи», адвокатів, арбітражних керуючих, нотаріусів, приватних виконавців, суддів, працівників апаратів судів, громадян, які звертаються до суду та інших. Результати опитування, побажання щодо поліпшення функціональності модулів є основою концепції майбутніх впроваджень.

 

                                                                      

 

Крім того, Проєкт ЄС «Право-Justice» вже допоміг  нам закінчити опрацювання технічних вимог до суддівського досьє. Цей модуль допоможе прискорити відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС).

Разом з міжнароднмим партнерами ми запроваджуємо систему фінансового обліку – це важливо, щоб рахувати гроші і розуміти потреби судів.  

Також працюємо над системами відеоконференцзв'язку. Є запит щодо централізованої підсистеми авторозподілу.

Звісно, пріоритетом залишається поліпшення підсистеми документообігу. Старт цієї розробки попередньо заплановано на жовтень».

Також Леонід Сапельніков наголосив на тому, що у забезпеченні обслуговування модулів ЄСІТС, безумовно, не обійтися без штучного інтелекту, поліпшення системи програмування, вирішення питання безпеки (це автентифікація, реєстрація) тощо.

Проєкт ЄС «Право-Justice», сприяючи розвитку верховенства права в Україні, залишається надійним партнером ДСА України на шляху реформ.


Ознайомитися з презентацією ДСА України «Єдина судова інформаційно-комунікаційна система. Плани розвитку»

На заході Проєкт ЄС «Право-Justice ІІІ» представляли: керівниця Проєкту в Україні Оксана Цимбрівська, старша міжнародна експертка, керівниця підкомпоненту «Боротьба з міжнародними злочинами» Тіна Ґолетіані, керівниця компоненту «Виконання судових рішень і захист прав власності» Ірина Жаронкіна, старший міжнародний експерт, керівник компоненту «Підтримка процесу євроінтеграції в секторі юстиції» Вірґіліюс Валанчюс.
Від європейської спільноти: голова Програми співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Штефан Шльойнінг, керівник сектору Представництва Європейського Союзу в Україні Албан Біосса.
Від органів української влади: заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак, Голова Верховного Суду Станіслав Кравченко, Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Павло Павліш, т. в. о. Голови Державної судової адміністрації України Максим Пампура, заступник Голови Державної судової адміністрації України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Леонід Сапельніков, заступниця Генерального прокурора Вікторія Літвінова, Голова Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Андрій Гнатів, заступник Голови Комітету Верховної Ради України з економічного розвитку Олексій Мовчан, заступниця Голови Фонду державного майна України Оксана Осьмачко, заступник Голови Асоціації приватних виконавців України Андрій Авторгов, Директор Координаційного центру з надання правничої допомоги Олександр Баранов.