Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Нині спільні зусилля судової, законодавчої та виконавчої гілок влади спрямовані не лише на підтримку стабільного функціонування судової системи, а й на її розвиток у форматі реформ, що наближають країну до членства в Євросоюзі.
У цій взаємодії Державна судова адміністрація України продовжує працювати, здійснюючи організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у межах повноважень, установлених законом.
З метою детального ознайомлення із ситуацією щодо умов відправлення правосуддя у Південних регіонах, для спільного опрацювання нагальних питань, що потребують вирішення, голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик, членкиня Вищої Ради правосуддя Тетяна Бондаренко, очільник Державної судової адміністрації України Максим Пампура, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Павло Павліш, голова підкомітету з питань політичної реформи та конституційного права Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Максим Дирдін – відвідали Миколаївську область.
Делегація побувала в судових установах та взяла участь у розширеному засіданні, на якому учасники обговорили специфіку роботи судів в умовах воєнного часу та можливі правові механізми вирішення існуючих проблем, обмінялися думками щодо законопроєктної діяльності.
У спільній з делегацією нараді взяли участь: перший заступник Миколаївської військової адміністрації Георгій Решетілов, начальник Головного управління Національної поліції в Миколаївській області Сергій Махно, керівник територіального управління Державної судової адміністрації України у Миколаївській області Сергій Поліщук та начальник територіального управління Служби судової охорони Ігор Кирник, голови Миколаївського, Херсонського, Одеського апеляційних судів, судді Миколаївського апеляційного суду, в режимі відеоконференції – голови районних судів загальної юрисдикції Миколаївської області, господарського суду в Миколаївській області, Миколаївського окружного адміністративного суду.
Державна судова адміністрація України продовжує вживати заходів з метою створення умов для повноцінної роботи судових установ на підконтрольних територіях, і регіони, які найбільш потерпали/потерпають від наслідків ворожих атак, залишаються у фокусі особливої уваги. Йдеться про усунення пошкоджень в будівлях судів, що зазнали ракетних ударів рф, виконання планованих ремонтних робіт, устаткування установ засобами інформатизації та іншим необхідним обладнанням, створення зручного доступу громадян до судочинства.
Так, наприклад, серед завершених нещодавно проєктів – капітально відремонтовані приміщення однієї з будівель Миколаївського апеляційного суду, які у делегації була змога оглянути.
Також на нараді обговорювалося й питання заробітної плати працівників апаратів судів.
Розміри окладів, що не сумісні з рівнем покладеної на людей відповідальності та навантаження, не мотивують до професійного розвитку і це, безумовно, ослаблює кадровий потенціал.
Державна судова адміністрація України протягом декількох років працювала над вирішенням питання щодо забезпечення конкурентоспроможності заробітних плат державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя.
Як зазначив доповідач, приведення у відповідність посадових окладів – це не лише про державних службовців, а й про працівників патронатної служби, співробітників Служби судової охорони.
Розглянувши низку важливих аспектів та проаналізувавши проблеми у забезпеченні правосуддя, учасники засідання обговорили подальші кроки щодо їх вирішення.
Користуючись нагодою, від імені Державної судової адміністрації України її очільник – Максим Пампура зі словами вдячності звернувся до усіх, хто в умовах складного сьогодення, кожен на своєму місці, продовжує забезпечувати доступ до судочинства. Силам оборони України керівник подякував за те, що мужньо дають відсіч ворогові, і судова система має можливість працювати, захищаючи в умовах воєнного стану конституційні права і свободи громадян.