Цьогоріч господарське судочинство України відзначає 35-річчя з дня утворення судів цієї юрисдикції, які заклали правовий фундамент економічної стабільності держави. Особливе місце в розвитку та становленні інституції посідає апеляційна ланка, яка наразі святкує свій 25-річний ювілей. Важливим кроком її розбудови стало створення Східного апеляційного господарського суду, заснованого Указом Президента України від 29 грудня 2017 року.
Сьогодні, в умовах повномасштабної війни, Східний апеляційний господарський суд продовжує демонструвати приклад високої стійкості. Попри щоденні ворожі обстріли Харківщини, судді та працівники апарату сумлінно виконують свої обов'язки, забезпечуючи безперервне здійснення правосуддя.
З нагоди знакових річниць в стінах судової установи відбулися урочисті заходи. До святкування як почесні гості долучилися представники Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Служби судової охорони, органів державної влади, місцевого самоврядування, діячі правничої наукової спільноти.
ФОТО: Східний апеляційний господарський суд
Вітаючи колектив суду з визначними подіями, Голова Державної судової адміністрації України Максим Пампура зазначив: «Ювілейні дати господарської юстиції – це не просто віхи в історії правосуддя України. Вони свідчать про становлення правової культури та кропітку працю всієї професійної спільноти задля утвердження верховенства права й захисту економічного суверенітету держави».
Очільник ДСА України відзначив важливий внесок кожного судді та працівника апарату, які в умовах воєнного стану захищають права й законні інтереси суб'єктів господарювання. Він також наголосив на важливості плідної співпраці судової влади з органами місцевого самоврядування, адже така взаємодія є ключовою для збереження Харківщини як непохитного правового форпосту.
За вагомий особистий внесок у створення належних умов для функціонування судових установ міста Харкова, зміцнення їхньої матеріально-технічної бази та з нагоди ювілею господарської юрисдикції нагрудним знаком «Знак пошани» ДСА України відзначено Харківського міського голову Ігоря Терехова.
За сумлінну і бездоганну працю, зразкове виконання службових обов’язків заохочувальною відзнакою Державної судової адміністрації України – нагрудним знаком «Знак пошани» нагороджено начальника відділу управління персоналом Східного апеляційного господарського суду Ольгу Куліненко.
ФОТО: Східний апеляційний господарський суд
Почесною грамотою Державної судової адміністрації України нагороджено керівника апарату Східного апеляційного господарського суду Олену Ковальову-Мінаєву.
Грамотою Державної судової адміністрації України нагороджено заступника начальника відділу організаційного забезпечення та розгляду звернень Східного апеляційного господарського суду Ларису Кокореву.
ФОТО: Східний апеляційний господарський суд
Подяками Державної судової адміністрації України відзначено помічника судді Східного апеляційного господарського суду Юлію Даниліну та начальника фінансово-економічного відділу Східного апеляційного господарського суду Марину Шопіну.
ФОТО: Східний апеляційний господарський суд
На завершення Голова ДСА України Максим Пампура побажав суддям і працівникам апарату Східного апеляційного господарського суду невичерпної енергії, професійних успіхів та незламної віри у справедливість і резюмував: «Судова система – це складний механізм, де кожен елемент має критичне значення. Ваша праця – це вершина правосуддя, а наша місія – бути надійним тилом. Ми забезпечуємо інструменти, ресурси та можливості для того, щоб ви могли зосередитися на головному – ухваленні справедливих судових рішень».