flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Сума збитків Святошинському районному суду міста Києва за наслідками погрому - понад 500 тисяч гривень - ДСА України

24 жовтня 2017, 17:16

За інформацією Державної судової адміністрації України, попередні збитки, які зазнав Святошинський районний суд міста Києва за наслідком подій 23-24 жовтня, складають понад 500 тисяч гривень. Голова Державної судової адміністрації України, коментуючи ситуацію зазначив, що інакше як погромом назвати це не може. "Прикриваючись гаслами справедливості і законності люди, які були присутні у судовому засідані як вільні слухачі, здійснили погром у суді, знищили дороговартісне майно і устаткування, практично паралізували роботу суду і ні на хвилину не подумали про тих громадян, чиї справи мають слухатися найближчим часом", - наголосив Зеновій Холоднюк.

Святошинський районний суд міста Києва офіційно звернувся до Генпрокуратури, ВРП та РСУ стосовно подій 23-24 жовтня під час розгляду справи Миколи Коханівського.

Про це повідомив ЗМІ в.о. голови суду Андрій Скорін, коментуючи події, що мали місце  23-24 жовтня під час розгляду клопотання слідчого про обрання запобіжного заходу комбату добровольчого батальйону ОУН Миколі Коханівському.

Нагадаємо, що 23 жовтня 2017 року до Святошинського районного суду міста Києва надійшло  клопотання старшого слідчого Святошинського  УПГУНП у м. Києві Баженової О.Л. щодо обрання міри запобіжного заходу стосовно  Коханівського М.М., який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 296 КК України (вчинення хуліганства, тобто грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень). Як відомо, 21 жовтня 2017 року біля станції метро «Академмістечко» в м. Києві з участю командира добровольчого батальйону ОУН Коханівського М.М. сталася бійка зі стріляниною з травматичної зброї, в результаті чого одна людина дістала поранення.

Відповідно до протоколу про автоматизований розподіл матеріали  справи передано для розгляду слідчому судді Миколаєць І.Ю.

Справу було призначено до розгляду на 23 жовтня 2017 року на 17 годину 00 хвилин. Слідчим суддею було вчинені всі можливі та передбачені законодавством дії для повного та всебічного розгляду даного клопотання, дано можливість підозрюваному перебувати в залі поряд зі своїми захисниками, вислухано та розглянуто численні клопотання, як підозрюваного, так і його захисників, забезпечено вільний доступ до зали громадян, представників ЗМІ, народних депутатів України.

Під час розгляду справи було заявлено клопотання про відвід судді, у задоволенні якого слідчим суддею Шум Л.М. було відмовлено, а також залишено без розгляду заяву про відвід судді Шум Л.М.

У справі через пізній час було оголошено перерву до 09 години 00 хвилин 24 жовтня 2017 року та повідомлено учасників судового розгляду про те, що підозрюваного на нічний час доби буде етаповано до ізолятора тимчасового тримання та на 09 годину 24 жовтня 2017 року буде доставлено до суду для розгляду справи по суті. 

Після чого, особи які перебували в залі суду як вільні слухачі вчинили бійку та штовханину, висловлювали погрози на адресу судді, відмовлялися залишити залу судового засідання, на зауваження суду не реагували. Судді та секретарю судового засідання вдалося вийти із зали за допомогою працівників поліції.  Після цього так звані «громадські активісти» заблокували зал судового засідання та почали бити вікна, нищити техніку, якою, зокрема, забезпечувався запис засідань та відеоконферензв`язок, меблі, скляний бокс для підозрюваних тощо.

Фото журналіста Богдана Кутєпова 

«Вважаю дії вищевказаних осіб, а особливо участь у цих подіях народних депутатів України, є неприпустимими, протиправними, такими, що створюють тиск на суд і є прямим втручанням у здійснення правосуддя з метою перешкодити виконанню службових обов’язків та містять ознаки адміністративного та кримінального правопорушення, – зауважив Андрій Скорін. – Крім того, через вказані дії було зірвано заплановані інші судові засідання, чим було порушено права учасників процесу, у тому числі у кримінальному провадженні щодо вбивств на Майдані 20 лютого 2017 року, запланованого сьогодні на 11:30»

За наслідками подій у Святошинському районному суді міста Києва, прес-служба Ради суддів України оприлюднила заяву, у якій зазначалось:" Прес-служба органів суддівського самоврядування події, які відбулися 23 -24 жовтня 2017 року в засіданні щодо обрання запобіжного заходу Миколі Коханівському, вважає неприхованим та зухвалим тиском на суд!

Поведінка прибічників Коханівського є не тільки неприпустимою, а й ганьбить честь усіх представників добровольчих батальйонів, які брали та беруть участь у захисті України.

На глибоке переконання Прес-служби органів суддівського самоврядування, громадяни, які називають себе героями, мають бути героями в усьому і скрізь, а тим більшe у залі судових засідань. Адже прояви неповаги до суду є проявом неповаги до держави, про захист незалежності якої і її територіальної цілісності заявляють представники "ОУН". 

У зв’язку із зазначеними подіями Голова Ради суддів України звернулась з листом до Генеральної прокуратури України щодо притягнення винних осіб до відповідальності та внесення в реєстр відомостей про скоєння злочинів передбачених статтями Кримінального кодексу України, а саме:
- ст. 376 втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків або добитися винесення неправосудного рішення;
- ст. 377 погроза або насильство щодо судді, 
- ст. 341 захоплення державних або громадських будівель чи споруд;
- ст. 342 опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу;
- ст. 345 погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу;
- ст. 194 умисне знищення або пошкодження майна".