Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
22 червня 2018 року у приміщенні Верховного Суду (Кловський палац) відбувся круглий стіл стосовно обговорення заключних зауважень до восьмої періодичної доповіді України щодо виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDEW) та відбулось відкриття виставки "Більше ніколи поза увагою: жінки, які стикаються з множинними формами дискримінації".
У заході взяли участь: Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, заступник Голови ДСА України Людмила Гізатуліна, члени органiзацiï "ООН Жінки України", представники органiв судовоï влади, посли Норвегії, Канади та Данії, а також представник посольства Швеції.
Голова Верхового Суду Валентина Данішевська під час відкриття круглого столу сказала, що серед переможців до Верховного Суду 40 відсотків жінок, і це є хорошим показником. А у місцевих та апеляційних судах України 50,1 відсотків становлять жінки. Тобто, професія судді є доступною і для чоловіків і для жінок, - відзначила голова Верховного Суду.
Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук зауважив, що Валентина Данішевська є уособленням змін в Україні з питань захисту прав жінок, адже вперше жінку обрали Головою Верховного Суду. Також ці зусилля знаходять віддзеркалення в судових рішеннях Верховного Суду та його діяльності, - додав Роман Ващук.
Голова Офісу ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінская подякувала представникам органів правосуддя за співпрацю, та наголосила, що дискримінація в Україні досить помітна: мало жінок в керівному складі у вищих органах влади, наявні випадки насилля проти жінок. Але є значний прогрес з цього питання – прийняття низки законодавчих актів, що дозволить більш активно діяти всім зацікавленим органам та особам, - відзначила Голова Офісу ООН Жінки в Україні.
Протягом роботи круглого столу обговорено заключні зауваження Комітету з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, а також пункти Плану заходів, що стосуються судової гілки влади. Обговорено потреби та плани органів правосуддя щодо інтегрування гендерного компоненту в судову діяльність, зокрема врахування потреб вразливих груп жінок у судових рішеннях та в доступі до правосуддя.
Так, Людмила Гізатуліна зазначила: "Державна судова адміністрація України вже долучилась до такої важливої роботи: здійснює та розміщує на веб-сайті піврічні узагальнення гендерного складу апеляційних та місцевих судів України, Державної судової адміністрації України та її територіальних управлінь. Заплановано проведення навчання працівників ДСА України з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Крім того, Державна судова адміністрація України постійно приділяє велику увагу для доступності до приміщень судів України маломобільних груп населення. А в рамках впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ДСА України зможе включити до неї гендерно-чутливі індикатори, аби став можливим збір судової статистики щодо таких судових справ", - повідомила заступник Голови ДСА України.
По завершенню круглого столу присутні з цікавістю оглянули виставку "Більше ніколи поза увагою: жінки, які стикаються з множинними формами дискримінації".
Виставку відкрито за сприяння "ООН Жінки України", де представлена серія ілюстрацій різних груп жінок для привернення уваги до проблеми гендерної нерівності в нашій країні. Виставка доступна у холі Кловського палацу для огляду суддів, працівників Верховного Суду та всіх його відвідувачів.