Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
25 та 26 вересня 2018 року, а також 9 та 11 жовтня 2018 року відбулися чотири тренінги з гендерного мейнстрімінгу для працівників Державної судової адміністрації України.
Тренінги організовано ДСА України спільно з Українсько-канадським Проектом підтримки судової реформи.
Відкрили низку тренінгів представник Посольства Канади в Україні Валерій Олійник, заступник Голови ДСА України Людмила Гізатуліна, радник Голови ДСА України Ірина Войтюк. Загалом у тренінгах взяли участь близько 80 осіб.
Тренінг був спрямований на поглиблення обізнаності працівників ДСАУкраїни в питаннях гендерної рівності, поглиблення вмінь і навичок ідентифікувати нерівність, дискримінацію за ознакою статі, застосовувати комплексний гендерний підхід в розбудові інституційної політики та в діяльності ДСА України, посилення гендерної чутливості працівників ДСА України.
Використання інтерактивних технологій відповідно до принципів навчання дорослих забезпечило можливість використання практичного досвіду учасниць/ків для аналізу ситуації, виявлення проблем та окреслення шляхів їх розв‘язання, сприяло генеруванню нових ідей, синергії знань, мотивації, а відтак, підвищенню результативності процесу обговорення.
Методом мозкових атак, обговорень у малих групах учасниці/ки визначали переваги інтегрування гендерного підходу для ДСАУкраїни, судочинства і суспільства загалом; чинники забезпечення гендерної рівності в інституційній політиці та діяльності ДСАУкраїни.
За допомогою кейс-стаді в малих групах обговорювалися ситуації з життя; визначалися стратегії протидії сексистським висловлюванням і дискримінації за ознакою статі.
Під час всіх сесій підкреслювалося значення гендерного мейнстрімінгу, акцентувалася увага на інтегруванні питань гендерної рівності в організаційну політику, структуру, у всі аспекти діяльності ДСАУкраїни; наголошувалося на необхідності інституціалізації гендерного підходу – закріпленні відповідних пріоритетів, правил, стандартів поведінки у статутних та програмних документах.
Особлива увага приділялася врахуванню питань гендерної рівності у внутрішній і зовнішній комунікації, розвитку гендерної культури в середині ДСАУкраїни.
Таким чином, учасниці/ки тренінгу підтвердили важливість забезпечення гендерної рівності та недискримінації у судочинстві; визнали необхідність зміцнення інституційного потенціалу ДСАУкраїни щодо інтегрування питань гендерної рівності у всі політики, програми і заходи з метою посилення гендерної чутливості судового адміністрування, що сприятиме забезпеченню справедливого правосуддя та підвищенню довіри громадян до суду.