Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
17 липня 2019 року українська делегація, у складі якої перебуває Голова ДСА України, розпочала знайомство з організацією адміністрування та охорони судів у Вікторії, столиці провінції Британська Колумбія.
Вікторія - третя столиця, яку відвідали представники судової влади України. Перед цим робочі зустрічі проходили в столиці провінції Онтаріо Торонто та столиці Канади - Оттаві.
У Міністерстві юстиції Британської Колумбії відбулася робоча зустріч з Річардом Файфом, заступником Генерального прокурора, Ліндою Кавано, заступницею Міністра юстиції, головною аналітикинею з питань діяльності та політики Ерін Тернер та суперінтендантом Дарсі Егглстоном.
Пан Файф відзначив, що зустріч відбувається на землі корінних племен, при цьомунеаголосив, що згідно з урядовою політикою кожна офіційна зустріч тепер починається з вияву поваги до корінного населення і співчуття за порушення прав та страждання, які їм довелося перенести.
Заступник Генерального прокурора поінформував про забезпечення роботи судів та організацію їх охорони (у провінції Британська Колумбія 89 судових установ, 46 з яких складають суди, що працюють в режимі виїзних судових засідань). Річард Файф зауважив, що існують певні відмінності в організаційній структурі, чисельності служб в Україні та провінції Британська Колумбія, хоча їх місія однакова: охорона судів та забезпечення безпеки суддів та всіх учасників судового процесу.
Заступниця міністра Лінда Кавано, яка є директоркою Служби шерифів та відповідальною за адміністрування судів, зазначила, що для того, аби відповідати викликам, що постали перед судовою системою, служба шерифів реформує свою діяльність, і представила стратегічний план розвитку Служби, в якому визначені бачення, місія і ключові цінності Служби судової охорони.
За словами пані Кавано, ключовим напрямком діяльності залишається рекрутинг (в рік відбувається 72 нових призначення), ключовими цінностями - честь, непорушність, цілісність, відповідальність.
Було представлено організаційну структуру, напрямки діяльності, оперативний бюджет Служби шерифів.
Щодо збору негласної оперативної інформації, то, за словами Дарсі Егглстона, окремої такої структури у Службі шерифів немає, але шерифи можуть скористатися інформацією, що є у кінної поліції, яка має доступ до єдиної федеральної бази даних. З метою прискореного вирішення нагальних питань у Британській Колумбії створено Спільну робочу групу з розробки і обміну оперативною інформацією.
Представники Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, Служби судової охорони ставили масу запитань стосовно законодавчого забезпечення діяльності Служби шерифів, взаємодії Служби з виконавчою та судовою гілками влади, чинників успішної роботи Служби. Отримана інформація стане важливим підґрунтям для розбудови Служби судової охорони України.